دریافت اطلاعاتهشت مرحله برای یک آرایش چشم ملایم دخترانه

مرحله ۱: پوشاندن نواحی تیره

هدف از انجام این مرحله، یکسان کردن رنگ نواحی اطراف چشم است. کانسیلر را با استفاده از یک پد یا با انگشت یا با قلمو، به صورت سه نقطه در اطراف چشم قرار دهید. از گوشه داخلی چشم که کمی تیره‌تر است شروع کنید و سپس قسمت زیر چشم و سومین نقطه را در گوشه بیرونی چشم قرار دهید. باید با انگشت، کانسیلر را محو کنید. اگر همچنان نقاط تیره وجود دارد، یکبار دیگر مرحله بالا را تکرار کنید.

مرحله ۲: زدن پرایمر روی پلک


آموزش آرایش چشم ملایم دخترانه

پرایمر به فیکس شدن و دوام آرایش کمک می‌کند؛ همچنین راز دوام سایه روی چشم، استفاده از پرایمر است، چراکه سایه را از رطوبت و باران و گریه و حتی خواب شبانه حفظ می‌کند. برای زدن پرایمر، خیلی ساده روی هر پلک پرایمر زده و آن را پخش کنید.

مرحله ۳: خط چشم

آموزش آرایش چشم ملایم دخترانه

برای کشیدن یک خط چشم زیبا، باید کمی زمان و حوصله صرف کنید. خط چشم به برجسته شدن چشم‌ها کمک می‌کند و اگر به صورت صحیح کشیده شود، خیلی خود نمایی نمی‌کند. شما می‌توانید از خط چشم‌های مایع یا یک مداد چشم استفاده کنید؛ اما بسیاری از افراد از سایه‌های تیره به عنوان خط چشم استفاده می‌کنند. برای این کار، قلمو را خیس کرده و آن را به یک سایه تیره آغشته کنید.

خط چشم را از گوشه داخلی به سمت گوشه بیرونی چشم بکشید. خط چشم پائین را نیز به همین ترتیب بکشید. خط پائین را با انگشت یا یک گوش پاک‌کن کمی محو کنید تا خیلی برجسته و پررنگ به نظر نرسد.

برای چشم‌های مشکی، قلمو را به یک سایه تیره آغشته کنید و آن را در امتداد پلک بالا و پلک پائین بکشید. قرار نیست یک خط پررنگ ایجاد کنید، فقط باید یک هاله تیره در اطراف چشم ایجاد شود.

مرحله ۴: سایه چشم

آموزش آرایش چشم ملایم دخترانه
 
سایه چشم برای آرایش چشم‌ها بسیار عالی است؛ زیرا رگ‌ها و خطوط پلک را محو کرده و باعث زیبایی بیشتر چشم‌ها می‌شود. برای آرایش روزانه می‌توانید از سایه محبوب "Stila's Kitten" استفاده کنید. این سایه در عین اینکه بسیار محو است، بسیار جذاب و محبوب است.
برای ایجاد دوام بیشتر می‌توانید چند سایه را باهم ترکیب کنید. می‌توانید با رنگ مشابه پلکتان شروع کنید و از سمت پلک به سمت برجستگی زیر ابرو، رنگ را تغییر دهید.

یک سایه ملایم روی پلک‌ها بزنید. این رنگ را با یک رنگ تیره‌تر در ناحیه داخلی پلک (نزدیک مژه‌ها) ترکیب کنید.

مرحله ۵: چشم‌ها را برجسته‌تر کنید

آموزش آرایش چشم ملایم دخترانه

مهم ترین مرحله آرایش چشم، همین مرحله است. کمی سایه روشن به گوشه داخلی چشم بزنید تا به طور قابل توجهی روشن‌تر شود. شما می‌توانید انگشت خود را به سایه روشن پالت آغشته کرده و آن را به گوشه داخلی پلک بالا، بزنید و آن را محو کنید. این مرحله باعث می‌شود تا چشم‌هایتان کاملاً برجسته و جذاب‌تر شوند.

مرحله ۶: قسمت زیر ابرو را برجسته کنید

آموزش آرایش چشم ملایم دخترانه

از همان سایه روشن که قبلاً برداشتید مقداری روی برجستگی استخوانی پلک بالا بزنید و با انگشت آن را محو کنید. شما می‌توانید از سایه فوق العاده Yves Saint Laurent's Touche Eclat، فقط در قسمت برجستگی استخوانی پلک استفاده کنید و یک سایه روشن فوق العاده ایجاد کنید.

مرحله ۷: فر کردن مژه‌ها

فر کردن مژه حتی در مورد مژه‌های بلندتر نیز باعث زیبایی و برجستگی بیشتری می‌شود. برای ایجاد تأثیر مطلوب، چند بار فرمژه را روی مژه‌ها قرار داده و تا حداکثر سه ثانیه نگه دارید.

مرحله ۸: ریمل زدن مژه‌ها

در پایان، برای کامل کردن آرایش، به مژه‌ها ریمل بزنید؛ برای این کار چند بار برس ریمل را در جهت رویش مژه‌ها، روی مژه بکشید. روی مژه‌های پلک پائین نیز، یک یا دو بار برس ریمل را بکشید.
 

آموزش آرایش چشم ملایم دخترانه

راز‌هایی برای دوام آرایش چشم

نکته اول: یک پرایمر با کیفیت انتخاب کنید. یک پرایمر با کیفیت مثل Urban Decay's Eyeshadow Primer Potion، می‌تواند تأثیر زیادی در دوام آرایش داشته باشد. استفاده از پرایمر، به عنوان پوشش پایه سایه چشم، باعث دوام آن حتی در باران، عرق و چربی تولید شده توسط پوست خواهد شد.

نکته دوم: یک سایه چشم با کیفیت انتخاب کنید. سایه‌های زیادی وجود دارند که بسیار محو هستند یا پس از چند ساعت، کاملاً محو می‌شوند. یک پالت سایه رنگارنگ بزرگ شما را به هدفتان می‌رساند؛ با استفاده از ترکیب این رنگ‌ها آرایش لذت بخشی را تجربه خواهید کرد.

Super User

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

با ما در اینستاگرام همراه شوید